Cantate Bavaria (20.-23.03.2014) Monachium

Cantate Bavaria (20.-23.03.2014) Monachium - metropolia i stolica Bawarii ze słynnymi niemieckimi browarami i bawarskim stylem życia, koncerty przyjaźni w samym mieście i okolicy, uroczysty wspólny koncert w kościele św. Michała, pierwszym renesansowym kościele na północ od Alp.

Monachium, „metropolia i stolica Bawariijest wraz z piękną okolicą jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Niemczech. Nie jest to żadna niespodzianka ponieważ miasto ma do zaoferowania wiele: interesujące zabytki, bawarski styl życia, najbardziej znane niemieckie browary i uroczą okolicę. Kulturalne i sportowe wydarzenia na najwyższym poziomie odgrywają w życiu Bawarczyków ważną rolę.
Gospody i kawiarnie przyciągają nie tylko turystów, ale i mieszkańców. Warto znaleźć trochę czasu, by odpocząć i poznać bawarską gościnność. Restauracje oferują rozmaite tradycyjne dania jak np. mięso siekane, bawarskie kiełbasy. Monachium również w nocy ma do zaproponwania wiele atrakcji. Każdy z pewnością wybierze tutaj coś dla siebie.
Koncerty przyjaźni, uroczysty koncert na zakończenie oraz oprawa muzyczna   mszy św. odbywają się w Monachium i w okolicy. Uroczysty koncert, na którym każdy chór zaśpiewa jedną pieśń ma miejsce w kościele św. Michała w centrum Monachium. Ten imponujący kościół jest największym renesansowym kościołem na północ od Alp i pierwszym renesansowym dziełem w Monachium. W kościele pochowanych jest 41 członków rodziny Wittelsbachów oraz znajdują się tutaj groby książąt i królów bawarskich. W latach 1863-67 organistą w kościele był Joseph Gabriel Rheinberger. Jego utwór „Mane nobiscum” wspólnie śpiewają chóry  na zakończenie koncertu.
nteresujący pobyt mogą zakończyć Państwo kolacją przy muzyce. Można również zaplanować ciekawą wycieczkę w  okolice Monachium.

Program:

Program jest tylko orientacyjny. Wszystkie chóry otrzymają indywidualnie opracowany program zgodnie ze swoimi życzeniami i zamówionymi usługami.

Czwartek: przyjazd do hotelu w Monachium. Zakwaterowanie i kolacja.

Piątek: śniadanie w hotelu. Półdniowe zwiedzanie miasta bez wstępów do obiektów. Po południu czas wolny i przygotowanie do koncertu przyjaźni. Po koncercie poczęstunek dla wszystkich chórów.

Sobota: śniadanie w hotelu, do południa czas wolny, po południu koncert finałowy w kościele św. Michała w centrum Monachium. Po koncercie fakultatywna uroczysta kolacja w towarzystwie pozostałych chórów.

Niedziela: po śniadaniu odjazd lub fakultatywnie oprawa muzyczna mszy św.

(wiecej)