Cantate Budweis (11.-13.4.2014)

Koncerty przyjaźni w Czeskich Budziejowicach i w okolicy, uroczysty koncert pożegnalny w sali koncertowej w dawnej ujeżdżalni na zamku w Czeskim Krumlowie.

Czeskie Budziejowice to jedno z większych miast w południowych Czechach słynące z dobrego piwa. Miasto to ma jednak o wiele więcej do zaoferowania. Znajduje się tu urocze średniowieczne centrum z pięknie odrestaurowanymi kamienicami i wspaniałą atmosferą charakterystyczną dla uniwersyteckiego miasta. Jest doskonale położene pomiędzy Lincem, Monachium i Pragą.
O muzyczne tradycje dbają tutaj nie tylko na uniwersytetach, chociaż to właśnie stąd pochodzą  najlepsze w całej republice chóry młodzieżowe. Organista i kompozytor Adam Vaclav Michna (XVII wiek) urodził się w pobliskiej wiosce Otradovice, a jego najbardziej znany utwór Missa Sancti Venceslai poświęcony jest św. Wacławowi, który jest patronem Czech. Na uroczystym  koncercie na zakończenie festiwalu wszystkie chóry zaśpiewają wspólnie jego pieśń „Nebeští kavalérové“.
Koncerty odbywają się w Czeskich Budziejowicach i w Czeskim Krumlowie, który wpisany jest na listę zabytków UNESCO. Nad Czeskim Krumlowem góruje zamek, a piękne stare miasto otoczone jest rzeką Wełtawą. Po dniu spędzonym w średniowiecznym mieście chóry wystąpią na zamku na koncercie finałowym.
Program:
Program jest tylko orientacyjny. Wszystkie chóry otrzymają indywidualnie opracowany program zgodnie ze swoimi życzeniami i zamówionymi usługami.

Czwartek: przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.
Piątek: śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Czeskich Budziejowic. Po południu lub wieczorem koncert przyjaźni w Czeskich Budziejowicach lub w Czeskim Krumlowie. Kolacja w hotelu lub w restauracji w mieście.
Sobota: śniadanie w hotelu. Do południa zwiedzanie średniowiecznego centrum i zamku w Czeskim Krumlowie. Późnym popołudniem lub wieczorem uroczysty koncert finałowy w dawnej ujeżdżalni na zamku w Czeskim Krumlowie. Fakultatywnie uroczysta kolacja przy muzyce dla wszystkich uczestniczących w festiwalu chórów.
Niedziela: po śniadaniu odjazd z hotelu.
(wiecej)